Çalışmalar

14372078_588027921368448_3120011333105297322_oTeori Semineri

Yol Sürüş Sistemi’ne dayanan ve sürüş gerektirmeyen bu etkinlik, Sürüş Sistemi’nin ana prensiplerini tanıtır ve konuya giriş özelliği taşımaktadır. Teori, her seviyedeki motosiklet alıştırması için gerekli bir başlangıç semineridir.

Süresi: 3-5 saat

Katılımcı : Tüm motosiklet severler

İçerik: İyi bir sürüş için zihinsel hazırlık, Yol Tutuş, Görüş/Bakış-İvmelenme, Viraj Alma, Frenleme, Araç Sollama, Şehir içi Sürüş Teknikleri, Planlama, Tehlike Analizi.

Temel Başlangıç Çalışması

Motosiklet kullanmaya doğrularla başlayıp işini şansa bırakmayan kişiler için sistemli bir başlangıç çalışmasıdır.

1.gün: Motosiklet dengesi, kontrolü, hâkimiyeti ve şehir içi sürüş konularında verilen kapalı alan çalışmasıdır. Katılımcıların, kendi motorları ile bu alıştırmayı almaları şiddetle tavsiye edilir. (Katılımcıların motosikletlerinin, trafiğe kapalı alana getirilmesi sağlanmaktadır.) Bu programın ana hedefi, alıştırmanın sonunda, katılımcının trafikte motosikletini doğru bir şekilde kullanmaya hazır hale gelmiş olmasını sağlamaktır.

2.gün: Uzman ve katılımcıların kendi motorlarıyla katıldığı sürüşlerde, uzmanın intercom yönlendirmeleriyle katılımcıyı trafikteki sürüşü sırasında gözlemlediği ve geri dönüşümler verdiği aşamaları içerir.

Süre: 1 veya 2 gün

Ön Yeterlilik: Motosiklete yeni başlayanlar

Sertifika: Katılım Sertifikası

Motosiklet Ehliyet Alıştırması

a2 ehliyet eğitimi

Çözüm ortağımız ile motosiklet ehliyeti sürecinizde hem ehliyetinizi kolayca temin etmenizi hem de gerçek bir çalışma almanızı sağlayacak mükemmel bir başlangıç çalışmasıdır. Aynı zamanda motosiklet kullanmaya doğrularla başlayıp, işini şansa bırakmayan kişiler için sistemli bir başlangıç niteliğindedir.

Motosiklet dengesi, kontrolü, hakimiyeti ve şehir içi sürüş konularında verilen kapalı alan çalışmasıdır. Tamamen MEB ehliyet süreci işlenmektedir. Kayıtlı katılımcılarımızı geçici ehliyet ile trafiğe çıkarma hakkımız sayesinde trafik alıştırması ile devam edilebilmektedir.

Süresi: 6 Saat

Sertifika: Katılım Sertifikası

motosiklet-sehirici-egitimiSistemli Şehir İçi Sürüş Çalışması

Şehir İçi Sürüş Çalışması, bütünü ile şehir içindeki yoğun trafik ortamında ve çevre yolu ortamında gerçekleştirilmektedir.

Açıklama: Yoğun trafik ortamında sistemin uygulanışı, doğru konumlanma, hızın kullanımı, doğru vites kullanımı, smooth’luk ve ileri planlama ile beraber güvenli bir şekilde fırsatları değerlendirme; Şehir İçi Sürüş Çalışması’nın ana noktalarını oluşturmaktadır.

Süre: 1 Gün

Sertifika: Katılım Sertifikası

Artçılı Alıştırma

artcili-egitimHakimiyet alıştırma içeriğinin, motor üstünde 2 kişiye uyarlanmış halidir. Artçıya yönelik yaklaşık 1 saatlik Teori sunumuyla başlar.

Açıklama: Motosikletin günlük ve haftalık kontrolleri, düşük hızlarda motor kontrolü ve stabilizasyonu, kontra ve engelden kaçma teknikleri, viraj alma, frenleme ve panik frenleme, sürüş vitesleri ve ilk yardım prensipleri

Süre: 1 Gün

Sertifika: Katılım Sertifikası

Master Çalışma

master-egitimTecrübeli olup uzun senelerdir motosiklet kullanıyor olan ve hala çok sık motora binmeye devam edip çok iyi sürüş becerilerine ve sistemli kullanıma sahip sürücüler için, üst seviye özel bir çalışmadır.

Açıklama: 2 günlük (konaklamalı) Özel Yol Alıştırması’ndan oluşmaktadır. Bire bir veya maksimum 6 katılımcı ile alıştırma yapılmaktadır.

RoadCraft  yaklaşımını hassas detaylarıyla adapte etmek isteyen sürücüler için tasarlanmıştır. Alıştırma parkuru, 2 günlük 600 km. civarıdır. 

Alıştırma boyunca üst seviye sürüş becerileri ile beraber, her türlü trafik ortamında, iyi ve iddialı bir şekilde, güvenlikten ödün vermeden, fırsatları değerlendirme (progress), hız ve yönün mükemmel yönetimi, hız’ın doğru kullanımı ve çabukluk konuları işlenmektedir. (Bu konuda, iyi bir konsantrasyon yeteneği ile beraber hep alarmda olabilmek, iyi reaksiyonlara sahip zihinsel bir zindelik, üst seviye güvenilirlik ve üst seviye motosiklet hakimiyetine ihtiyaç vardır. Bu sebeple de sürücünün kendisini bu konularda, bir adım daha öteye taşıyabilmesi mutlak gereklidir.)

Alıştırma sonunda çok detaylı bir sürüş analiz raporu katılımcıya/katılımcılara sunulmaktadır.

Süre: 2 Gün

Not: Ön görüşme ve gerekirse kontrol sürüşü gerektirir.

Sertifika: Özel Seviye Katılım Sertifikası

Motosiklet Hakimiyet Alıştırması

hakimiyet-egitimiADAC-DVR bilgi birikimi ışığında trafiğe kapalı alanlarda yapılan; motosiklet hakimiyetinin ve acil durum manevralarının işlendiği bir çalışmadır. Yüksek güvenlik standartlarının ön plana çıkartıldığı bu çalışma, katılanların seviyelerine göre düzenlenmektedir.

Süresi
1 tam gün

Katılımcı
Temel başlangıç seviyesi üzeri Motosiklet Sürücüleri

 

İçerik
POWDDERSS motosiklet kontrolü, Motosikletin Günlük ve Haftalık Kontrolleri, Düşük Hızlarda Motor Kontrolü ve Stabilizasyonu, Kontra ve Engelden Kaçma Teknikleri, Viraj Alma, Frenleme ve Panik Frenleme, Sürüş Vitesleri

Sertifika
Katılım Sertifikası


Sistemli Yol Alıştırması

sistemli-yol-egitimiTrafik kurallarına uygun bir şekilde 4 farklı risk başlığını kontrol etmemize yardımcı olan bir alıştırmadır:

  1. Motosikletten kaynaklanan riskler
  2. Yol koşullarından kaynaklanan riskler
  3. Sürücülük becerilerinden kaynaklanan riskler
  4. Diğer sürücülerden kaynaklanan riskler

Süresi
1 tam gün

Katılımcı
Hâkimiyet çalışması almış A2 ehliyetli sürücüler

İçerik
Sürüşlerin ardından yapılacak olan bilgilendirmeler ile, yol sürüş sistemi ve yapılan sürüşler değerlendirilir. Sürücüler kişisel olarak gözlemlenirler.

Sertifika
Katılım sertifikası

yurtdisi-egitimYurt Dışı Alıştırma Turları

  1. Yurtdışı Alıştırma Turları (Max. 6 kişi / 3-9 Günlük Yol)
  2. Yurtdışı – Yurtiçi Gezi Turları (Max 10 kişi / 2-9 Günlük Yol)

Yunanistan, Bulgaristan, İtalya ve Karadeniz ile birleştirilmiş Gürcistan