Hakkımızda

ADARAT (Advanced Driving And Riding Academy Türkiye)

rospa-akreditasyon-plusADARAT (Advanced Driving And Riding Academy Türkiye) Türkiye’de Motosiklet ve Otomobil konusunda İleri Sürüş Eğitimi veren ve verdiği eğitimlerin içeriği ile eğitmenlerini, merkezi İngiltere’de bulunan RoSPA (Royal Society for the Prevention of Accidents – Kraliyet Kazaları Önleme Topluluğu) tarafından ‘güvenli ve ileri sürüş eğitimleri’ vermek üzere RoSPA’nın en üst düzey sertifikasyonu olan Akreditasyon Plus  derecesinde akredite edilmiştir. 2014 yılında Erkan Demirel tarafından İstanbul’da kurulan ADARAT RoSPA sertifikalı eğitmenleri ile faaliyetlerine devam ederken, 2016 yılında 1 İstanbul, 4 İzmir’den olmak üzere eğitmen kadrosunu toplam 11 kişiye çıkarmıştır.

Düzenli olarak eğitimler ve yurt içi/yurt dışı eğitim gezileri organize edilmektedir.  Bu eğitimlerin sonucunda belirli bir seviyeye gelen sürücüler, istedikleri takdirde RoADAR sınavına girerek seviyelerini sertifikalandırıp, başta İngiltere olmak üzere diğer birçok ülkede de resmen tanınan RoSPA sertifikasına sahip olabilirler.

ADARAT, sivil sürücülere vermiş olduğu bu eğitimlerin yanı sıra, İstanbul Motosikletli Trafik Polisleri’nin (Şahin Ekipleri), Motosikletli Belediye Zabıtası’nın ve Jandarma Motosiklet Ekipleri’nin mesleki eğitimlerini vermiş olan tek yetkili kurumdur.  Sivillere yapılan RoADAR sınavının dışında Mesleki/Profesyonel olarak motosiklete binen bu kişiler de seviyelerine göre RoAD testini alıp sertifikalandırılabilirler. RoAD sertifikasyonu olan mesleki eğitim (Polis ve benzeri meslek grupları eğitimleri eğitmenliği) konusunda ADARAT Türkiye’deki ilk kurumdur.

ADARAT eğitmenleri uzun bir çalışmanın ardından RoSPA tarafından verilen RoADAR ve RoAD eğitmen eğitimlerini tamamlayıp, en üst seviyeden uluslararası eğitmenlik diplomasını almaya hak kazanmışlardır. Tüm ADARAT eğitimleri, RoSPA sertifikalı ADARAT eğitmenleri tarafından verilmekte olup; ayrıca Adarat içerisinde bulunan RoSPA Examiner’ler tarafından RoADAR ve RoAD sertifika sınavları da yapmaktadır.

Misyonumuz

Hayat kurtarmak ve sürüş bilincini arttırmaktır.

ADARAT Argümanları

Başlangıç seviyesinden (Ehliyet süreci) başlayıp, üst seviye ileri sürüş eğitimlerine kadar, her basamakta sunulan eğitim sürecimizde önceliğimiz ölçümlemedir. Çünkü her sürücü özeldir. Öncelikle sürüşünüzü ölçümleyip sistemin hangi aşamalarında gelişim ihtiyacınız olduğu belirlendikten sonra size özel bir programla ilerlenmesi gelişim için en doğru yöntemdir. Gelişim sürecinizin her aşamasında sizinle olacak olan sürüş koçunuz sizinle olacak ve rehberlik edecektir.

Eğitimlerimiz

 • A2 Ehliyet ve Temel Başlangıç Eğitimi – License Basic Training
 • Kontrol Sürüşü – Ride Check
 • Hakimiyet Eğitimi – Safe Rider Training
 • Üst Seviye Polis Hakimiyet Eğitimi – Advanced Safe Rider Training – Police
 • Yol Eğitimi – Advanced Riding Training – Defensive
 • Master Eğitim – Advanced Riding Training
 • Şehir içi Polis Sürüş Eğitimi – Selfdefence Police Training
 • Pist Eğitimi (Viraj Gelişimi Amaçlı) – Circuit
 • Artçılı Eğitim – Yunuslar Eğitimi
 • Özel Seviye PC1 Eğitimi – Advanced Police Rider
 • Koçluk İle Süreç Eğitimi – Advanced Rider Coaching