Sıkça Sorulan Sorular

Motosiklete hevesliyim, başlamak istiyorum. Ehliyetim bile yok. Ne yapmalıyım? Öncelikle ehliyet sınavına hazırlayan eğitim takvimimize katılmalısınız. Aktif araç sürücüsü iseniz ve bisiklet dengesine hakim olacak kadar kullanmayı biliyor sanız, başlangıç eğitimlerimize katılabilirsiniz. Dilerseniz ehliyet almanıza yönelik resmi kurslara için partner kurslarımızdan yardım almanızı da sağlayabiliriz.

“Eğitimlerinize katılmak için motosikletim olmak zorunda mı? Kiralık motosiklet ile katılabilir miyim?” Motosikletin genel kullanım şartları aynı olmakla beraber, her makinenin kendine has denge, ağırlık, frenleme kapasitesi, gaz hassasiyeti gibi karakterleri vardır. Eğitimlerimizin amaçlarından birisi de, motosikletiniz ile olan ilişkinizi ilerletmektir. Bu nedenle, kullandığınız motosiklet ile katılmanızı tercih ediyoruz.

Başlangıç seviyesinde iken durum biraz farklıdır. Henüz motosiklet almadıysanız, ilk seviyeler için kiralık motosiklet kullanabilirsiniz. Bunun için yardımcı da olabiliriz

“Bunca yıldır kullanıyorum, niye eğitim alayım ki? Motosiklet kullanmayı, belli bir sistem içerisinde öğrenmeyen sürücülerde, farkına varılmadan geliştirilen alışkanlık vardır. Kullandıkça edinilen tecrübeler veya arkadaş sohbetlerinde öğrenilen bilgiler sürüşe yansıtılmaktadır. Bu durum, farkına varılmayan eksiklikler ve hata yanlışlara neden olabilir.

Eğitim sürecinde bu sınıftaki sürücülerle çok karşılaşılmaktadır. Hemen hemen her seferinde, eğitim sonrasında kendilerinin de beklemediği kadar değişik bilgi öğrendiklerini söylemektedirler.

Biz bu soruyu tersten sormak istiyoruz. Tecrübeyi yaşayarak edinmek pahalı bir süreçtir. “Neden hazır denenmiş ve sonuçları alınmış tecrübeleri, riske girmeden öğrenmeyesiniz.”

Scooter ile de eğitim alabilir miyim?” Evet. Motosikletin cinsi çok önemli değildir. Elbette ki kendi içlerinde gruplama düzenin gidilmesi gereklidir. Bunu bizler sizlerin yerinize yapıyoruz.

“Başka kurumlardan eğitim aldım. Her şeye yeniden mi başlayacağım?” Eğitim aldığınız kişi veya kurumlar bu konuda çok önemlidir. Daha önce aldığınız eğitimleri değerlendirerek, eğitim programının hangi noktasından dahil olacağınıza birlikte karar verebiliriz.

“Eğitim takviminizi nasıl ve nereden takip edebilirim?” Eğitim takvimlerimizi facebook grubumuz üzerinden, adarat.com sitemizden takip edebilirsiniz.

“Kendime uygun eğitimi nasıl seçebilirim?”

İlk defa eğitim alıyorsanız, sürüş tecrübeniz, kullanım tarzınız, beklentilerinizi birlikte değerlendireceğimiz görüşme sonucunda, size uygun olan eğitimi yine birlikte karar verebiliriz.

Daha önce eğitim aldıysanız, eğitmenimiz size bir sonraki eğitiminizin hangi yönde olması gerektiğini belirtmiş olmalıdır. Buna bilgiye göre karar verebilirsiniz?

“Sistem dediğiniz “şey” ile nasıl tanışabilirim?” Sizi ilk teori eğitimimize davet ediyoruz. Teori eğitiminde sistemle tanışabilirsiniz.

“Teori Eğitimi ücretli midir? Nasıl katılabilirim?”

Teori Eğitimlerimiz ücretsizdir. Motosiklete ve güvenli sürüşe gönül vermiş olmak, katılmak için yeterli şarttır.

Eğitimin düzenleneceği salonun kapasitesi, eğitim süresi gibi düzenlemeleri yapabilmek için iletişim bilgilerinden ön kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır. Küçük gruplarla yapılan özel eğitimler dışında, sizlerle tanışmak için uygun düzenleye gideceğimizden şüpheniz olmasın. Güvenli sürüş için atılan her adımı çok önemsiyoruz. Özellikle bu ilk adımı daha çok önemsiyoruz.