Erkan DEMİREL

erkan-demirel-sertifika2 Erkan Demirel, 1973 yılında Bartın’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nün ardından, Bahçeşehir Üniversitesi MBA programını yüksek onur derecesi ile bitirdi.

Otomobil yarış şampiyonalarında 2004 yılında 1-24+cup, 2005-2006 yıllarında Group N Drag, 2006 yılında Group N Rally, 2008 yılında Honda Cup ve Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Group otomobil yarışlarında birincilikler ve çeşitli dereceler almıştır.

Motosiklet hayatına uzun yıllar önce başlayan Erkan Demirel 1998 yılından itibaren büyük cc. vitesli motosiklet kullanmaya başladı, 2000 yılında motosiklet İleri ve Güvenli Sürüş eğitimiyle tanışmış ve güvenli sürüş alanında girdiği IAM testinde tüm kriterlerden 1 puan alarak iyi bir derece ile sınavını tamamlamış Türkiye’deki en iyi derecelerden birine sahip olmuştur ve Türkiye’nin ilk IAM F1RST derecesini almıştır.

2009 Yılında düzenlenen AdacDvr eğitmen eğitimlerini alarak AdacDvr eğitmeni olan Erkan Demirel,  birçok eğitiminde gönüllü olarak eğitmenlik yapmış, devamında M.E.B’nın açtığı sürüş ve trafik eğitmenlik kurslarını tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

2011 yılında RoSPA testini en üst seviye olan RoSPA GOLD seviyesi ile geçmiş ve hemen devamında RoSPA İleri Sürüş Eğitmenliği kursunu bitirmiş ve sertifikasını almıştır.

Bu deneyimlerin üzerine 2014 yılında kurmuş olduğu ADARAT İleri sürüş akademisinde eğitmen eğitimlerine başlamış ve 10 adet eğitmen yetiştirerek 2015 yılında RoSPA tarafından akredite edilmiştir. Halen Adarat İleri sürüş akademisinde RoSPA Master Trainer ve RoSPA Examiner olarak eğitmenliğine devam etmektedir. erkan-demirel-sertifikaerkan-demirel-sertifika3